Poštovani,
    u maju sam prestala da pijem diane-35 nakon 6 meseci krišćenja, zbog neredovnog ciklusa. Na internetu sam pročitala da po prestanku korišćenja kontraceptivnih pilula, sledeći ciklus može kasniti i po 4-5 nedelja od očekivanog! Valjda dok se sve to sredi! Da li je to tačno? I da li mogu kasnije koristiti neke kontraceptivne pilule i koje?
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      da li ste radili ultrazvučni pregled pre početka uzinmanja diane 35. Da li imate policistične jajnike. Normalno je javljanje menstrualnog ciklusa od 25 do 4o dana, ako je duže od 40 dana to nije dobro. Da bi počeli ponovno da koristite pilule treba da se obratite ginekologu da vam uradi ultrazvučni pregled organa male karlice i dojki, te da uzmete i neophodne labaratorijske pretrage pre uzimanja pilula, nikada ne koristite sami pilule po preporuci vaših prijateljica. Tako se napravi velika, katkada i životna pogreška.