Poštovani,
    imam 31 godinu i pre 7 godina mi je dijagnostikovan pcos. Do pre 10 meseci sam koristila diane 35, ali sam tada prestala u nameri da u dogledno vreme dođe do trudnoće. Po prestanku uzimanja terapije, ciklus mi je jos neuredniji nego što je bio pre toga, a naročito ga karakterišu produžena krvarenja 15 i više dana, koja nisu obilna, ali su konstantna. Nema bolova, grčeva niti bilo kakvih drugih propratnih simptoma. Nekoliko puta sam u tim slučajevima bila na pregledu i ultra zvuku, ali su nalazi bili uredni, na jajnicima nije bilo cisti, a materica blago uvećana. Savet mog lekara je da smanjim telesnu težinu, što takođe pokušavam neko vreme, ali bez većeg uspeha. Budući da trenutno krvarim već treću nedelju bez prestanka, da li je potrebno da od svog lekara tražim neke dodatne preglede, kako bi se utvrdio uzrok krvarenja ili je to zaista za očekivati sa mojom dijagnozom i nije stvar koja bi trebalo previše da me zabrinjava kako mi kaže moj lekar? Da li bi trebalo da uzimam neke preparate u cilju sprečavanja anemije?
    Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      treba da promenite ginekologa jer nije normalno da krvarite tri nedelje a da ne dobijete neku terapiju kojom bi se zaustavilo navedeno krvarenje. U svakom slučaju sa produženim krvarenjem nastaje i sekundarna anemija koju treba lečiti ali pre svega treba izlečiti uzrok anemije a to je krvarenje.