Poštovani,
    imam problema sa neredovnom menstuacijom, zadnja menstruacija je bila 9 aprila. Zbog izostanka menstruacije posetila sam ginekologa i pregled je dao sledeće rezultate: pm 09.04.2009. Pre 19-15 dana test na trudnoću bio negativan. Neuredne 4-5 dana por 0 ab 0 pod ekarterima: nema pojačanog sekreta, grlić epitelizovan, spoljašnje ušće ovalno, uzet pa, vs vagina prolazna za dva prsta grlić koničan, dug 1,5cm, neuloživ uterus u avf, mali, čvrst, gladak, mobilan, neosetljiv adneksa slobodna, neosetljiva uz: uterus u avf, promera 52x28mm, endometrijum debljine 5mm, desni jajnik 46x24mm, levi 40x25mm, na periferiji oba jajnika više folikula promera oko 8mm pored pregleda i ultrazvuka uradila sam i analize vaginalnog brisa, hormona (skenirani nalaz) kao i papanikolaou. Vaginalni sekret i papanikolaou spadaju u drugu grupu, uz komentar da elementi ćelijske atipije nisu nađeni. Pored skeniranog nalaza hormona koji vam šaljem uz ovaj tekst uradila sam i glikemiju vrednost je 6,7 kao i insulin 16,96.
    Molim vas za vaše mišljenje!

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu ultrazvučnog nalaza mislim da se radi o sindromu poliscističnih jajnika koji spada u grupu hroničnih anovulacija sa poremećajem metabolizma. Pre početka lečenja policističnih jajnika preporučio bih vam i kontrolu dijabetologa zbog povišenih vrednosti šuka. Da li vam je vaš ginekolog preporučio terapiju. Pošaljite nam njegovu preporuku za lečenje pa ću vam odgovoriti da li je korektna.