Poštovani,
    imam 36 god i prošlog meseca mi je u urinokulturi izdvojena E. Coli nakon čega sam imala terapiju. Ponovila sam urinokulturu u kojoj vise nema E. Coli ali se pojavila streptococcus agalactiae grupa b 10 000 / mil. U međuvremenu nisam imala odnose. Da li je moguće da se u prvom nalazu ne javi streptococcus agalactiae grupa b? Kakve posledice može prouzrokovati navedena bakterija i da li ostavlja posledice?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      bezopasna bakterija i kako vidite nije urađen ni antibiogram. Moja vam je preporuka da zbog sklonosti ka urinarnim infekcijama pijete čaj od brusnice 10 dana u mesecu.