Poštovani,
    radi se o sljedećoj situaciji i jako jako je hitno! Žena se porodila prije 40 dana i otpuštena je sa urednim ginekološkim nalazom. Vremenom je stomak počeo da joj se naduvava; i da osjeća potrebu za čestim mokrenjem. Prvo se javila ginekologu, rađen je papa test i rezultat je pa iii. Ginekolog je poslao urologu (iako ne znam kakve veze papa test ima sa urologom), i iz bešike joj je izvučeno 1.5 l neke tečnosti. Sada joj je postavljen kateter i liječi se od upale mokraćne bešike. Pored svega toga, pronađena joj je bakterija pseudomonas. Na nalazu pise pvu-substatia. Koliko sam upućena to je portio vaginalis uteri (grlić materice) i opet mi nije jasni kakve to veze ima sa bešikom. Molim vas za što brži odgovor, unaprijed hvala!
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to su dve potpuno različite stvari, potrebno je izlečiti i pomenutu infekciju mokračnog mehura ali i posebnu pažnju pokloniti nalazu papa brisa, moja vam je preporuka da se uradi kolposkopski pregled grliča materice te ciljani papa bris, a nakon toga eventualno bi u obzir došla i biopsija grlića materice.