Poštovani,
    u cervikalnom i vaginalnom brisu mi je pronađena bakterija enterococcus spp. U velikom broju i candida spp. u malom broju. Kod supruga je u spermokulturi pronadjena staphylococcus aureus, enterococcus u malom broju a staphylococcus albus u velikom, ali su mu napisali da je nalaz uredan. Po antibiogramu mogu samo da uzimam amoksicilin, a suprugu nije ni rađen antibiogram. Da li je moguće raditi hsg sa ovakvim nalazima i šta mi vi preporučujete da primenim kako terapiju?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #30586

    • Molim vas za odgovor dete od 3 godine ima streptokoke u nosu i grlu al mi to nije problem nego ima u vaginalnom brisu enterococcus spp u velikom broju i zelenkast sekret doktorka mi je dala antibiotik panklav da li treba nečim da ispiram ili mažem vaginu detetu