Poštovani,
    Hvala za odgovor na moje prethodno pitanje! Ciklusi pre uzimanja yasmin pilula su bili relativno normalni. Menstruacije su se javljale na 25 do 40 dana. (mislim da je poremećaj nastao nakon saobraćajne nesreće u kojoj je otkriveno suženje mokraćnog kanala, zbog čega je gornji deo bubrega oštećen. Kasnije sam operisala taj mokraćni kanal.) ovo vam govorim iz razloga jer sam na vašem sajtu pročitala da može doći do problema rada nadbubrežne žlezde. Moj doktor je preporučio yasmin pilule i rekao da bi posle godinu dana korišćenja menstruacija trebala da se ustali. Pila sam ih oko godinu i 2 meseca. Htela bih još da vas pitam, da li menstruacija može sama po sebi da se ustali ili moram da počnem piti ponovo neku vrstu pilula?
    Hvala još jednom!

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      pokušajte prestati piti pilule pa će te videti da li se menstruacioni ciklus stabilizovao. U ginekologiji je normalno ako se ciklus javlja od 25 do 40 dana, dakle nenormalno je ako je kraći od 25 dana i duži od 40 dana i tada ga treba lečiti.