Doktore,
    ja sam u 7 mjesecu trudnoće i doktor mi je rekao da je mojoj bebi lijeva bočna moždana komora blago dilatirana, okcipitalni rog širine 10.1 mm, atrij lmbk 11.7 mm, frontalni rog širine 9 mm, da li imam razloga za brigu, i šta to treba da znači
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      znači da postoji smetnja u proticanju cerebrospinalnog likvora. Treba da idete na kontrolu svake druge nedelje da bi se videlo da se ne razvija hidrocefalus ili vodena žablja glava. Morate se obratiti iskusnom ehosoničaru.