Poštovani,
    najljepše vas molim da mi kažete vaše mišljenje. Imam 27 god. i planiram bebu, ali moj ginekolog kaže da mi je potrebna operacija prije svega, i da ne ostajem u drugom stanju jer plod ne bi mogao normalno da se razvija. Moja dijagnoza je sledeća: uterus se nalazi u anteverzio fleksijia uobičajene veličine. Pravilnih je ivica i homogene građe. Endometrijum je veličine 4 mm. Cervikalni kanal normalne morfologije i dužine. Adnexalni regioni se teže diferenciraju. Desni jajnik je promjera 54x41 mm, sa cistom promjera 45 mm, koja je jasno ograničena ispunjena ehogenim sadržajem, a lijevi 49x47 mm sa cistom promjera 39 mm, koja je jasno ispunjena ehogenim sadržajem. Douglasov prostor je dijelom ispunjen ovim cistama. Dijagnoza: cystis ovarii bill (endometriosis) voljela bih da čujem vaše mišljenje, da li smijem ostati trudna? Da li je operacija neophodna kad sam čula da se ciste ponovo vraćaju?
    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da je vaš ginekolog u pravu. Danas se to radi veoma jednostavno laparaskopskom operacijom, dakle kroz pupak, bez otvaranja trbušnog zida, oporavak je brz a rezultati izvanredni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #30345

    • Molim vas imam 44 godine u avgustu sam operisana i odstranjeni su jajnici i materica a 2013.god laparastopski je levi jajnik bio pun cokoladnih cista i onda po ph nalazu je endrometrioza a sad je dijagnoza posle operacije je N83.2 Tu ovarii bill hvalq vam puno

    • Imam 40 godina i endrometriozu koja je operisana 2013. međutim danas posle pet godina ponovo ciste sa cudnim ili guscim sadrzaje i sada sam u bolnici i na uz vaginalnom se vide i neke priraslice i jaki bolovi u donjem delu stomaka i doktori savetuju klasnicnu operaciju i jajnike da odstrane, a dijagnoza koju ja znam da procitam cistis ovarii bill. Hvala unapred i molim za mišljenje