Poštovani doktore,
    na nedavnom redovnom ginekološkom pregledu doktorka mi je rekla da imam neku virusnu infekciju, najverovatnije kondilome. Kaže da nisu klasično zašiljeni nego su ravni. Prilično sam se uplašila i krajnje sam zbunjena. Uvek sam koristila kondom i farmateks, imala sam samo jednog partnera, a on nema nikakvih vidljivih promena. Kako li sam ih dobila? Šta sad da radim? Doktorka kaže da još nisu za uklanjanje, prepisala mi je poliginaks i kansen krem. Interesuje me da li sada smem da imam odnose, kako se sve ovo odražava na plodnost i da li ću ugroziti svoje dete jednog dana? Šta je sa rizikom od kancera grlića materice? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      moja vam je preporuka da uradite pcr metodu na humane papiloma viruse i kolposkopski pregled da bi se ustanovila vrsta bradavica, u svakom slučaju treba ih ukloniti jer se mogu veoma brzo širiti.