Poštvani,
    pila sam kontraceptiv mercilon godinu dana, nakon prestanka izostao mi je ciklus. Bila sam na ginekološkom pregledu i nalazi su uredni ali već 5 meseci nemam ciklus. Skoro sam uradila hormonsku analizu i imam nivo prl 1999 mu/l. Nemam nikakve simptom ali na šta to može da ukazujem. Imam 30 godina i nisam rađala, posao mi je s vremena na vreme stresan.
    Unapred hvala na odogovru

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Stres je največi neprijatelj regularnosti menstrualnog ciklusa, zbog povišenih vrednosti prolaktina javite se endokrinologu na pregled kako bi vam ordinirao terapiju i učinio eventualne dodatne pretrage za ispitivanje hiperprolaktinemije.