Poštovani,
    Od septembra meseca lečim vag. kandidu, koju sam dobila posle pobačaja koji se desio u krajem jula. Od tada mi je ginekolog dao par terapija; prva tri puta cannesten3, lomexin i diflucan, a kasnije macmiror, lomex. I opet diflucan. Poslednji put sam bila na kontroli u nedelju 24.05 i na mikroskopskom pregledu je jos ima. Nije mi radjen vag. bris. Da li preporučujete neku drugu terapiju i da li je ta kandida zaista toliko uporna? P. S ne znam da li je važno da vam napomenem da sam u martu radila sve analize; vag bris kandida, papanikolau 2 grupa, cervikalni bris u redu, kolposkopija u redu.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vaš vam je ginekolog dao veoma korektnu i dobru terapiju. Moja je preporuka da uradite i perianalni bris i da date stolicu na gljivice da se vidi da li još negde u organizmu postoji gljivična infekcija.