Poštovani,
    u trećem sam mesecu trudnoće i nosila sam urin i urinokulturu na pregled. Nalaz za urin je sledeći: leukociti od 3-6, bakterije dosta i urati amorfni dosta, a za urinokulturu: u 1ml urina izolovano je 90 000 kolonija 1. Saprofita-pretežno 2. Koliformni bacili koliko je to opasno i šta bih ja smela da upotrebljavam da bi se to smanjilo?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno nije urađena urinokultura jer se radi o saprofitinim, neštetnim bakterijama. To pokazuje i nalaz urina. Kada je broj leukocita preko 10, to je znak infekcije.