Poštovana,
    partner i ja vec duži period pokušavamo dobiti bebu, ali nam ne ide. Isprovocirani neuspjelim pokušajima, partner je uradio spermiogram i nalaz je sljedeći: volumen: 1,5 leukociti: poz eritrociti: poz ph: 8,5 boja: o.b viskozitet: pojačan ukupan br: 60 ukupna pokretljivost: 50% stepen pokretljivosti: +++ vitalitet: <50% napomena: oko 50% spermatozoida zadovoljavajućeg stepena pokretljivosti, ali kružnog kretanja. Ja trenutno imam infekciju v grupa sekreta i liječimo se i partner i ja. Imam 32 god, a partner 39. Na kraju svega dr nam je rekao da je nalaz jako loš, da partner treba piti doxocyclin i da je sa ovakvim nalazom teško doći do začeća. I da sam se trebala ranije sjetiti? Molim vas možete li mi vi prokomentirati nalaz i postoji li mogućnost poboljšanja nalaza i prirodnog začeća?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prvo treba izlečiti infekciju koju imate vi i vaš partner, da li je peta grupa vaginalnog sekreta? Ako je peta grupa sekreta niste dobili dobar lek, sama infekcija kod muškarca čini spermogram loš. Proverite da li je peta grupa i odgovorićemo vam koja je terapija potrebna. Niste stari za prvu trudnoću.