Poštovani,
    već duže vreme mi se javlja krvarenje u sredini ciklusa, (oskudno, sa ugrušcima, kafene boje, traje 4, 5 dana) za koje nikako da ustanove zašto se dešava, svaki put kad odem kod ginekologa bilo mog ili nekog drugog uvek idem po istom tragu, papa test, hormoni, pregledi, snimanja, i drugi nalazi. Sve uredno svaki put. Inače ginekolog mi je rekao da imam duplu matericu, kakvu i koji oblik ne znam, kaže za utvrđivanje anomalije materice potrebna su druga ispitivanja. Mene sada zanima vaše mišljenje, šta vi mislite da je mogući uzrok mojih krvarenja, da li je potrebno uraditi neka dodatna ispitivanja, da bih konačno rešila svoj problem. Sve ovo počinje da me opterećuje jako zbog toga što planiram bebu, a imam veliki strah od svega, da li ću ostati trudna sa duplom matericom.
    Molim za odgovor, i unapred zahvaljujem.

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      potrebno je da uradite jedan kvalitetan ultrazvučni pregled u 3d i 4d tehnici te eventualno i histerosalpingografiju tj rentgensko snimanje materice i prohodnosti jajovoda. Postoji bezbroj iznešenih trudnoća sa duplom matericom. Krvarenja koja ste opisali u sredini ciklusa su verovatno ovulatorna krvarenja, koja su fiziološka i ne javljaju se u svakom ciklusu, budući da u svakom ciklusu i nemate ovulaciju.