Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite da li je postojanje kamena u bubregu veličine 30 mm dovoljan razlog da se odlučim za porođaj carskim rezom. Napominjem da su mi pre četiri godine operativno već jednom izvadili kamen veličine 50 mm iz istog bubrega. Sada zbog trudnoće nisu želeli da rade nikakvu intervenciju, ali idem redovno na kontrole kod urologa (ultrazvuk).
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      sam kamen u bubregu nije indikacija za eventualni carski rez. Potrebno je da svake 2 nedelje kontrolišete urin i urinokulturu, te da se ultrazvučno prati da ne dođe do zastoja u oticanju mokraće, što se odmah manifestuje povišenom temperaturom, Dakle veoma je važan pregled urologa ultrazvukom jer ukoliko dođe do zastoja urina postavlja se ureteralni kateter da se ne bi razvila hidronefroza.