Poštovani,
    Ne znam da li je pravilno vama uputiti ovo pitanje, ali nadam se da mi možete pomoći. Moj problem je što već dvije godine imam trihomonas vaginalis. Znači, uradim potrebni bris, dobijem terapiju za supruga i mene 2 grama metronidazola odjednom i ja vaginalete neo penotran 2*1 sedam dana. Kada ponovim bris nakon mjesec, nema ništa, nakon dva opet ništa, nakon tri trihomonas vaginalis je opet prisutan. Napominjem da jako pazimo na higijenu, veš otkuhavamo, a ne mijenjamo partnere sigurno. Više ne znam šta da radim, jer želimo i bebu, a ja želim i da se izliječim od ove napasti. Da li postoji druga, jača terapija i da li je moguće da je trihomonas otporan na metronidazol? Koliko to se smije piti metronidazol?
    Hvala!

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno dobro ne izlečite trihomonas a to se obično odnosi na muškarce, moja vam je preporuka da vam se suprug javi urologu i da se uzme eksprimat prostate. Postoji i ta mogućnost da je trihomonas rezistentan na metronidazol.