Poštovani,
    Od čega zavisi miris sperme i da li nekako može da se utiče na to? I da li je moguća trudnoća ako partner svrši unutra zadnji dan menstruacije ili dan posle? Kako se računaju plodni i neplodni dani, i koliko je to sigurno?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      miris sperme zavisi od toga da li postoji neka infekcija muškog partnera ili ne, plodni dani u stabilnom ciklusu od 28 do 30 dana su obično od 12 do 16 dana, računajuci od prvog dana menstrualnog ciklusa,. Napominjem da se ovulacija može pomerati i levo i desno, dakle može biti i pre i posle ovih opisanih dana. Mala je verovatnoća da ostanete trudni neposredno prvi ili drugi dan po prestanku mensesa