U 38. nedelji trudnoće sam. Bila sam na pregledu i ginekološki nalaz glasi grlić sakroponiran, dužine 1.5 cm, prolazan za prst. Vodenjak postoji, prednjači glavica, tonovi ploda uredni, a dijagnoza je partus praetemporarius imminens. Danas se pojavio neki braonkast sekret. Da li treba da se javim doktoru ili da sačekam kontrolu za 3 dana? Nemam ni kontrakcije niti neke druge simptome.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 05. 2009.
    • Vi ste već u terminu tako da nemate razloga za zabrinutost. Javite se vašem lekaru za tri dana da vam uradi CTG, to je metoda kojom se kontinuirano u periodu od 15 minuta prati na zapisu rad plodova srca
      Sretno