Poštovani,
    Imam 40 godina a moj suprug 60. Već dugo pokušavam da zatrudnim ali bez uspeha. Ovaj mesec mi kasni menstruacija nekih 7 dana i mislim da imam sve simptome trudnoće ali me plaši to što mi je stomak otečen kao da sam treći mesec trudnoće. Na kilaži sam izgubila 2 kg. Tako da znam da se nisam udebljala. Grudi su mi porasle i jako me bole da ne mogu da se pomerim dok ležim u krevetu. Ne bih još kod ginekologa ali me brine da nisam slučajno u klimaksu. Nemam onih očitih simptoma klimaksa, preznojavanje, nervoza i ostalo. Stomak me boli pri dnu kao da imam neku upalu ili kao da imam dve bebe u stomaku pa mi ta težina smeta (već imam blizance pa znam taj osećaj). Umaram se brzo i često sam slaba i samo bih odmarala. Ima li šanse da sam zatrudnela. Molim vas hitan odgovor jer ovo priželjkujem već godinama.
    Hvala na razumevanju!

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite beta hcg u krvi i taj nalaz će vam pokazati da li ste trudni ili ne.  Ako je nalaz pozitivan posle 7 dana idite na ultrazvučni pregled. Rano je za klimaks.
      Pozdrav.