Poštovani doktore,
    zbog spontanog pobačaja radila sam silne analize, između ostalih i toxoplasma test. Rezultat je sledeci: toxoplasma igm 0.46, toxoplasma igg < 0.1. Interesuje me šta to znači, da li je to mogući uzrok spontanog, da li je potrebna neka terapija i od čega sam mogla da dobijem toxoplasmu?
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi videli da li imate svežu ili staru infekciju toksoplazmozom uradite reakciju na aviditet koja se može uraditi samo u većim centrima i u boljim laboratorijama, pa nam javite taj nalaz.