Poštovani,
    Ja sam u osmom mesecu trudnoće, termin mi je 19.07.2009 u petom mesecu su mi rekli da imam povišen šećer tada mi je bio 5,9 dva meseca sam pokušavala da ga saniram dijetama i vodila računa šta jedem, pre nedelju dana bila sam u bolnici klinički centar i ležala 5 dana, tada mi je šećer bio povišen na 8, uključili su mi insulin primam samo ujutru 6 jedinica. Koliko to može da šteti mojoj bebi i da li je možda bolje bilo da nisam pristala na insulin i da li ću nakon porođaja ja nastaviti da primam i dalje. I koliko taj šećer može da utiče na dete.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Molim vas da slušate lekare iz kliničkog centra jer se u trudnoći šećer reguliše samo insulinom, budući da su peroralni antidijabetici kontraindicirani. Ukoliko ne lečite dijabetes u trudnoći mogu da se pojave mnogobrojne komplikacije po plod a najteža je intrauterina smrt ploda. Prema tome insulin i samo insulin.
      Pozdrav.