Poštovani,
    Imam 20 god. imam policistične jajnike već godinu dana pijem diane 35. Moje pitanje kakve su šanse da ostanem u drugom stanju.
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Sindrom policističnih jajnika spada u hronične anovulacije. Dakle nemate sazrevanje i prskanje jajne ćelije a samim tim niti mogućnost da ostanete trudni. Ukoliko niti nakon 12 meseci nije došlo do promena na ultrazvučnoj slici vašeg nalaza moja vam je preporuka da se to uradi operativno. Danas se to radi veoma uspešno laparaskopski.