Poštovani,
    U 16 nedelji u trudnoći pronađena mi je bakterija ureoplazma, doktorica mi je prepisala sumamed 500, 3 dana i vaginalete eritromicin 250, 5 dana navečer i na jutro ali kad sam počela terapija počelo me neko češanje vagine. Šta mislite koliko je štetna bakterija i antibiotike u bremenost i zašto se pojavio svrbež.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovna,
      U trudnoći se ne sme koristiti summamed (azitromicin), aeritromicin samo ograničeno vreme. Verovatno ste dobili gljivice od antibiotika te uzmite ginodaktanol vaginalete 7 noći.