Poštovani,
    pre 10 dana mi je izvađena spirala mirena. Zbog retrakovanog konca izvađena je kiretažom. Kiretman je poslat na ph analizu. Rezultat je: makro: obilan hemoragično tkivan sadržaj uzet u celini. Mikro: koilocythosis focus, epitheli ektocervics. (koilociti pojedinačni u primljenom sitnom fragmentu skvamoznog epitela) polypus endometri. (benigni inaktivni endometrijalni polip sa edemom stormalne komponente) da li bi ste mi rastumačili nalaz? Kontrola je zakazana tek za dva meseca.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #29405

    • Dobar dan! Pijem Nolvadex, evo već 4. godina. Zbog zadebljanja endometrijuma rađena je revizija. Nalaz : - 12316 hemoragičan kiretman u količini 4 g sa sivkastim fragmentima prečnika 12mm; - 12316. Polipus adenocystcus endometril Dok čekam kontrolni ultrazvuk, možete li mi reći nešto o rezultatu? Unapred zahvalna na odgovoru.