Poštovani dr,
    Sa koliko godina je normalno da se izgubi menstrualni ciklus? I da li je u redu da žena koja ima 49 god. pije ciclo-progenov tablete? Za šta se one uopšte i daju?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da nema nikakvog smisla da pijete cycloprogynovu, budući da ste verovatno već u premenopauzi. Ukoliko imate smetnje kao što su nesanica, razdražljivost, visok pritisak, preomene raspoloženja i slično tada se daju drugi lekovi, ali se pre toga mora uraditi i pregled dojki, i neki laboratorijski nalazi. Promenite ginekologa.
      Pozdrav.