Poštovanje doktore,
    Imam problem, malo sam uplašena, te vas molim da mi odgovorite. Imala sam menstruaciju 6. Maja. petog dana se završilo. Međutim, oko 8. dana nastavila je braonkasta sukrvica da se pojavljuje, povremeno, kad manje i bleđe, kad jače. 8. dana sam i bila na uz sondom, sve je normalno, rečeno mi je da u fundusu ima znaka razdvajanja. Doktor baš nije bio rečit, samo kaže da to nije ništa. 12. dana otišla sam kod drugog, on mi je rekao da je to iz materice, da na levom jajniku ima puno sitnih folikula, na desnom isto ali i nekakva hipo ili hiper ehogena masa. Odgovorio je da je to neki folikul malo veći. Loše sam sve razumela. Objasnite mi šta je to?
    Hvala najlepše!

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste imali odnos poslednji dan menstrualnog ciklusa,. Po opisu najverovatnije se radi o upali sluznice materice ili endometritisu te vam preporučujem antibiotsku terapiju, te kapi protiv krvavljenja/npr ciprocinal a 500 mg 2x1 i metilergomertrin kapi 3x10kapi pet do 7 dana.
      Pozdrav.