Poštovani,
    živim u inostranstvu, 29 god, trudnoća 10+4 i na vuz su mi otkrili neku cistu veličine 3 cm. Na akutno sam otišla posle izuzetno malog krvarenja boja stare krvi, svetlo braon i jakog bola u predelu levog jajnika koji je trajao 3sekunde. Međutim, imam prisutan neki čudan osećaj u predelu leve prepone, kao blago da mi trni prepona. Nekada je jače izraženo, a nekada manje, uglavnom je stalno prisutno već 2 nedelje i 4 dana. U ponedeljak, 4 maja je urađen vuz na kome je nađena ta cista. Poslali su me kući i rekli da uživam u svojoj trudnoći. Sve ostalo je ok. Prva trudnoća je bila skroz ok, porođaj 2005 izuzetno dobar i lak, ali su posle toga papa testovi bili loši i rađena je konizacija 3x u roku od 12 meseci 2008. Ovde su jako škrti na rečima, čekaju da telo samo odradi svoje procese pre nego nešto preduzmu. Interesuje me kome da se obratim i kakve analize mogu da tražim. Naravno, ako mi možete nešto preporučiti po latinskim nazivima. U tom slučaju bih se obratila privatnom gyn. U Srbiju dolazim kada sam u 27 sedmici trudnoće i nikako se ne mogu osloniti na to.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je ekspertni ultrazvučni pregled uređan, a on se radi od 11 do 14 nedelje trudnoće, kao i dva biohemijska markera iz krvi ( free beta hcg i pappa +rizik) onda možete biti bezbrižni. Da li ste ponovili papa bris sa početkom trudnoće. Cista sama može nestati iza 12 nedelje trudnoće ali je treba i kontrolisati ukoliko nije nestala.