Poštovani,
    Imam paraovarijarnu cistu, 45mm. Pila sam orvažil, klindamicin, himoral, ciprocinal ali cista se nije smanjila. Marker ca 125 je 17. Doktor predlaže kontraceptivne pilule, da bi se smanjila. Imam 30god, porodila sam se u decembru 2008. Cista se pojavila posle porođaja
    Molim vaše mišljenje! Hvala!

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Parovarijalna cista neće nestati na pomenutu terapiju. Pratite ultrazvučno njen rast i ako bude rasla preporuka je da je odstranite laparaskopskom operacijom.
      Pozdrav.