Poštovani,
    U cerv. vaginalnom brisu imam pronađen staphylococcus aureus, pri tom sam u 18. nedelji trudnoće i imam ranicu i polip na grliću materice. Kako sve to zajedno može loše da utiče na trudnoću i bebu?
    Hvala.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno je urađen i antibiogram. U trtudnoći smete da primate od antibiotika samo peniciline i cephalosporine te eventualno eritromicin. Da li ste uradili papa bris, taj polip je najverovatnije decidualni polip i ako je papa bris uredan ja ne bih nista radio.
      Pozdrav.