Poštovani doktore,
    Imam problem sa vaginalnim sekretom skoro celu godinu. Polne odnose nemam već godinu ipo. Za vreme od kako me muči sekret ja sam radila više puta analize sekreta i cv briseve, za svo to vreme dva puta sam imala enterokokus bakterije jednom mešano sa ešerihijom. Posle sam na svoju inicijativu uradila bris na hlamidiju miko i ureaplazmu, tada mi je nađena hlamidija posle terapije radila sam kontrolni bris 2 puta i rezultat je bio bez hlamidije, napominjem da za to vreme nisam imala seksualni kontakt. Ja osećam žarenje sada trenutno i peckanje u predelu vagine i vidim sekret gust bledožute boje, otišla sam kod ginekologa ponovo uradila kolpokopski pregled, nalaz uredan a papa test čekam, grupe sekreta 6 i vaginoza, tako je rekla sestra kada se vratila posle pregleda rezultata. Doktor je rekao da koristim neo - penotren i da će to biti dobro. Da li doktore boja sekreta koju ja vidim a to je žućkasta odgovara 6. grupi i vaginozi jer se lečim već celu godinu i ne želim da stavljam pogrešne vaginalete. Šta da radim da se izlečim, molim za Vaš savet i pomoć. Imam 39 skoro 40 godina i jedno dete.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Možete koristiti bez bojazni navedene tablete. Moja Vam je preporuka da zbog navedene simptomatologije uradite pcr na papiloma viruse tr krv na herpes genitalis (herpessimplex virus tip 2) i to igm i igg.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #28096

    • Postovani imam 20 godina, i konstantan problem sa vaginalnim sekretom koji je kremasto bele boje. Nemam svrab ni peckanje samo je pojacan miris. Bila sam kod ginekologa, radila sam bris i papa test, otkriven je neki parazit i dao mi je terapiju, medjutim vec godinu dana imam problem sa sekretom. Bavim se rekreativno sportom i prilicno se zdravo hranim, imam slabo seksualne odnose, a i obavezno koristimo zastitu! Molim vas recite mi u cemu je problem, i koji je uzrocnik tog problema, jer se zaista cuvam i vodim zdrav zivot, postajem zbog toga jako nervozna!? Hvala