Poštovani,
    Bila sam juče kod mog ginekologa i pitala sam ga da li bi trebalo sada da vadim i urin i krv rekao je ne treba nakljukaćemo te antibioticima. Dao mi je Dovicin 100mg 2x1 (4kutije); ciprocinal 500mg 2x1 (2kutije) i macmiror complex vaginalete. Da li je to u redu ili da idem kod lekara opšte prakse da tražim da izvadim urin i krv? Počela sam juče sa terapijom, danas mi je bilo muka jer sam se probudila i popila terapiju i nastavila da spavam, pa me je probudila mučnina. Da li je to jer sam popila na gladan želudac ili mi ne odgovaraju lekovi? Kad sam pojela nešto bilo je bolje. Stvarno sam Vam zahvalna na odgovorima da mi nije Vas ne bi ni znala koliko je sve ovo ozbiljno jer mi doktor ništa nije objasnio!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Dovicin je hepatotoksičan i može izazvati pomenute tegobe, te ga uzimajte posle jela. Kada ste počeli antibiotsku terapiju nema smisla davati urin i urinokulturu.
      Pozdrav.