Poštovani doktore, hvala Vam na odgovoru.
    Možete li mi reći kako sam ja dobila ranicu na materici i od čega se to dobija. Napominjem da imam 23 god. i da sam prvi put odnos imala prošle god. Zanima me da li je to opasno, i da li je bolje da to spalim pošto mi je tako rekao ginekolog. Da li posle tog spaljivanja mogu normalno imati odnos? Hvala Vam unapred ali ja sam mnogo uplašena te Vas molim da mi odgovorite.
    Hvala.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Ranica je zapravo upalna promena na grliću materice i dobije se kao posledica belog pranja koje nije lečeno. Uradite papa bris i nakon toga pristupite lečenju te promene koje je veoma jednostavno (laser, ekt, radio th, albothyl, zamrzavanje i sl.).
      Pozdrav.