Poštovani,
    Pre mesec dana u vaginalnom i cervikalnom brisu izolovana mi je bakterija enterococcus spp mali broj zbog čega sam popila kutiju eritromicina i poligynax 6 vaginalete. Na kontrolnom brisu ponovo se javlja ista bakterija s tim što je sada znatan broj. Antibiogram: azitromicin s, cefaleksin r, ciprofloksacin s, eritromici s, gentamicin r, klindamicin r, sufametoksazol-trimetoprim r, tetraciklin i. Molim Vas da mi kažete koju terapiju da sprovedem kako bih se rešila te bakterije.
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Uzmite azitromicin a to je summamed - plivin preparat. Uzmite kapsule od 500 mg dve kutije i pijete prvi dan 2x1 kapsulu a zatim nastavite sa po jednom kapsulom dnevno. Sedam dana po prestanku terapije prekontrolišite bris.
      Pozdrav.