Poštovani,
    Alergična sam na Penicilin prošle godine sam posle jednog bronhitisa imala alergisku reakciju i na eritromicin i inekcije gentamicin. Sada sam u sedmoj nedelji trudnoće zapušen mi je nos i uši (neznam da li je to zbog trudnoće ili prehlade), a ja se brinem koje ja antibiotike mogu da koristim (sobzirom na to da sam alergična na ove) i zbog prehlade ili upale uha i zbog toga što sam sa prvim detetom imala carski rez, pa ću verovatno morati i drugi put.
    Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nažalost u trudnoći smete koristiti penicilline, cephal; osforine i uretko eritromicin a vi ste alergični na te lekove. Dakle uzimajte velike doze c vitamina, eventualno olint kapi za nos ili marisol kapi, sa dosta čajeva.
      Pozdrav.