Poštovani,
    Imam 31 godinu, zdravstvenih problema do sad nije bilo, jedan porođaj koji je protekao sasvim ok. Pre nekoliko meseci sam na papa testu imala III grupu (pisalo je cervix suspecta) a vs II, biopsija je urađena i rezultat je ectropium cervicitis chronica. cin i. prošlog meseca sam, posle korišćenja terapije (neke vaginalete koje se koriste 14 dana, zaboravila sam tačan naziv) ponovila papa test i sad je II grupa a vs je III i sad piše da je obavezna kontrola za 2 meseca. Možete li da mi malo pojasnite o čemu se radi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Papa druga grupa je uredan nalaz a vs treća grupa je također uredan nalaz. Verovatno zbog prethodne bioposije Vaš ginekolog želi da ponovi papa nalaz za 2 meseca. Inače cin jedan je najlakši oblik promene na grliću materice.
      Pozdrav.