Poštovani,
    Dobila sam rezultate, bakterijska vaginoza nalaz negativan, mada ispod piše u direktnom preparatu kvasnice (veliki broj) šta to znači? Chlamydia trachomatis je negativan, mycoplasma hominis je negativan, ureaplasma urealyticum je pozitivan piše da je izolovana u broju (10) 4 ccn/ml a antibiogram linkomicin: r, eitromicin: s, roksitrommicin: s, ayitromicin: s josamicin: s, minociklin: s, doksiciklin: s, ofloksacin: s, birfkijsacub: s. molila bi vas kada bi mi objasnili šta to sve znači, da li je opasno i koliko? Da li moj partner mora ići ponovo lekaru i koje analize da uradi? Kako sam ovo u opšte dobila? Da li ću posle ovoga moći uopšte da imam posle decu, jer ja ipak imam 20 god, i za neku godinu bi stvarala porodicu da li će mi to smetati? Da li postoji mogućnost da i partner može postati sterilan od toga? Da li ću moći imati odnose za vreme terapije ili ako ne posle kog vremena ću moći? Nadam se da ću dobiti odgovor u što kraćem roku.
    Unapred zahvalna! Pozdrav.

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Kvasnice su gljivice
      i leče se canesten 3 vag. Ureaplasma je polno prenosiva bakterija i zahteva da se leče oba partnera i to po antibiogramu, uzmite i Vi i Vaš partner Dovicin tbl od 100mg 2x1 deset dana a zatimsummamed caps od 500 mg dve kutije za vas a dve za Vašeg dečka i pijte po jednu kapsulu 6 dana. Posle sedam dana ponovite nalaz ureaplazme.
      Pozdrav.