Poštovani,
    Trudna sam 7 nedelja. U 5. nedelji je došlo do oskudnog krvarenja i tada sam primila dve injekcije Progesterola i na terapiji sam mirovanja. U 6. nedelji sam otišla na kontrolu i videla je se srčana akcija i dr. kaže da je sve ok. Više nisam krvarila, ali i dalje strogo mirujem. Doktor mi nije dao nikakvu terapiju tipa utrogestana i sl. Ali uzimam Bensedin i magnezijum. Brinu me dve stvari 1. Da li Bensedin može da naškodi bebi 2. Danas osećam simptome prehlade i temperatura kao da me "lomi", ustvari ceo dan je 36.9 - 37.1, da li ovakva temperatura i prehlada mogu oštetiti plod. Unapred Vam se izvinjavam na dosadi, ali mi je ovo prva trudnoća i jako sam uplašena oko svega.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovani
      Možete uzeti Utrogestan ili Dabroston tbl 3x2 do 12 nedelje trudnoće, male doze Bensedina nisu škodljive. Za prehladno stanje uzmite što više c vitamina i čajeva, ako temperatura pređe 37 stepeni uzmite paracetamol a ako predje 38 javite se zbog antibiotika.
      Pozdrav.