Poštovani doktore,
    Objasnite mi molim Vas, sta znaci, laički receno, beba je crpila drugu bebu i živela od nje u majčinoj utrobi? Porođaj je obavljen u 36 nedelji carskim rezom. Jedna beba je teška 3,3 kg a druga 2,3kg. Ta druga beba stavljena je u inkubator, jer joj je opao šećer. U bolnici je bila mjesec dana, izašla je i sad ima kontrole, redovne. Šećer još nije u normali. Recite mi, mogu li kakve posledice nastati kasnije kod ove bebe usled neravnomernosti šećera u organizmu. Napomenuću, majka ima 39 godina, radila do zadnjeg dana na svoju inicijativu, hranila se vodeći računa da se ne ugoji u trudnoći. Blizanci su dječaci, dvojajčana trudnoća.
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      To je moguće da je jedan plod više napredovao zbog cirkulatornih problema sa pupčanikom, ali i ova druga beba će brzo napredovati i nadoknaditi taj početni gubitak.
      Pozdrav.