Poštovani,
    Moja supruga ima 28 godina i ima vodenu cistu na desnom jajniku dimezija 50x47mm i zadebljane opne 5mm. To je otkrio doktor na ultrazvuku pre 3 nedelje i nije joj dao nikakve lekove da pije samo je rekao da dođe na kontrolu za 2 meseca. Ciklusi su joj redovni i ima povremene bolove u donjem delu stomaka. Da li mislite da će cista sama da pukne zbog debljine opne ili će morati na laparoskopiju? Može li da ostane u drugom stanju dok ima cistu ili se ne preporučuje? Da li je zahvat komplikovan, koliko traje oporavak i koja je cena laparoskopije? Inače smo iz Leskovca.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Lekar je korektno postupio. Male su šanse da se cista sama izgubi. Svaka cista jajnika treba da se skloni, jer će svaka druga ili treća cista vremenom iz dobroćudnog oblika preći u zloćudni. Najbolje je cistu op. Laqparaskopski, za dva dana supruga izlazi iz bolnice, mislim da je cena u privatnim ordinacijama oko 1000 eura a u društvenim ne.
      Pozdrav.