Poštovani!
    Poslala sam pitanje 30.03.09 na koje nisam dobila odgovor. Šaljem ga ponovo u nadi da ćete mi odgovoriti. Bila sam kod ginekologa i nalaz je sljedeći: mokrenje i stolica bo. Povremeno sekrecija, papa 2836 vs II doderlen neg. Introitus do 1 pp crvenilo vulve, cervix cilindricna rubno crvenilo pvu, cervikalna sekrecija, uterus normalne veličine pokretan neosjetljiv područje adnexa neosjetljiva, parametrija slobodna. Dg/ectopia pvu th/savjet, gynodactanol vag 1x uvece, kontrola papa /odluka o aplikaciji iuda/. Mene najviše interesuje šta znači aplikacija iuda, da li bi po Vašem mišljenju bilo dobro ili ne da se to uradi. Molim Vas da mi kao laiku objasnite šta to znači?
    Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Aplikacija iud znači aplikacija spirale, verovatno ste sa Vašim ginekologom razgovarali o kontracepsiji a on Vam je preporučio intrauterine device odnosno spiralu.
      Pozdrav.