Poštovani,
    Prije mjesec dana kod mog partnera i mene se pojavio svrab, peckanje u predjelu genitalija. Nakon nekoliko dana mene je prošlo ali njega nije. On je išao prije par dana kod urologa koji mu je rekao da su u pitanju gljivice i propisao mu terapiju, ali mu je rekao da i ja uzimam svakog mjeseca po jednu canasten vaginaletu. Interesuje me koliko mjeseci treba da trošim vaginalete? Da li je moguće da pilule utiču na stvaranje gljivica?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Pilule ne utiču na stvaranje gljivica. Gljivice ( candida albikans) žive u rodnici kao saprrofitna flora te kada padnu odbranbene snage organizma iz saprofitnog pređu u patogenu floru. To je najbezazlrnija infekcija i lako se leči.
      Pozdrav.