Poštovani,
    Imam 2 problema ali još ne nazirem nikakvo rješenje iako posjećujem ljekare. Naime, prije nekih godinu dana pojavile su mi se neravnomjerne bijele fleke po nogama. Uradila sam test na gljivično oboljenje koji je pokazao +/-. Gljivice sam otklonila međutim ostale su fleke koje se ne povlače već duže vremena (više od 6 mjeseci). Koristila sam celerit za fleke koji mi nije pomogao. Drugi problem je krvarenje koje imam između menstruacija. Menstruacije su mi redovne i bolne. Traju 5 dana. Krvarenje traje već 3-4 godine ali ne između svake menstruacije. Redovno idem na ginekološke preglede i sve je u redu. Nema nikakvih upala, niti bilo čega a i papa nalazi su mi u redu. Radila sam i kompletnu krvnu sliku i nalaze hormona i sve je u redu. Moja doktorica mi kaže da je to sve uzrok neke promjene u organizmu. Dešava se da ta krvarenja nemam po pola godine pa mi se znaju desiti izmedju 2-3 menstruacije. Ništa me ne boli, nemam nikakve tegobe i kada imam krvarenje to izgleda kao u zadnjim danima menstrulnog ciklusa. Imam 25 godina i jako pazim na svoje zdravlje pa mi molim Vas recite o čemu se radi jer ne želim da imam problema kada budem htjela da imam porodicu.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Navedena kožna promena je alopecia areata i morate se javiti dermatologu. Navedena intermenstrualna krvavljenja su verovatno ovulatorna, lepo ste primetili, ne javljaju se u svim ciklusima već samo u nekim. To je fiziološko krvavljenje i ne treba nikakvu terapiju i ne treba da Vas brine.
      Pozdrav.