Pocituvani doktore,
    Ve molam za brz odgovor, jas sum vo 25 nedela na bremenost, a veke dva dena sum nastinata, nosot mi teci, glavata me boli, mi teži, ne možam da stanam od krevet, se imam napijano samo fervex, ama ne pomaga, i pijam mn limoni nema nikakvo podobruvanje. Ve molam kažete mi što da zemam za da mi olesni nekako. Da li da zemam nekakov antibiotik, bidejki nemožam da ja dobijam mojata dr. Ve molam kažete mi dali e štetno za plodot fervexot što go ispiv, bidejki go zedov na svoja raka? I što da zemam...?
    Vi blagodaram.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Fervex (paracetamol) se sme uzimati u trudnoći. Antibiotik ukoliko je temperatura preko 37.5 stepeni celz. Uzimajte velike doze C vitamina, fervex i adrianol kapi za nos. Kontrola kod Vašeg ginekologa. Pozdrav.