Poštovani,
    U 55. godini mi je urađena polipektomija i frakcionirana eksplorativna kiretaža. Na kontroli posle šest meseci utvrđena hiperplazija endometrijuma i urađena frakcionirana eksplorativna kiretaža. Endometrijalni polip se pojavio opet nakon dve godine. Urađena je frakcionirana eksplorativna kiretaža. Patološko-histološki nalazi su bili u redu. Sada opet posle dve godine pojavljuje se krvarenje u tragovima (sveža krv bez mirisa). Nakon praznika obavezno idem kod dr. Inače redovno posećujem svog lekara najčešće jednom godišnje. Prethodni pregled je bio u julu 2008. g. Papa test je bio dobar. Grupa II. Iskusna lekarka koja je vršila intervencije me je pitala da li sam ikada imala spiralu. Na žalost jesam, poslednji put u trajanju od 11 godina. Išla sam na redovne kontrole, ali tadašnja dr. nije smatrala da treba da je izvadi ili zameni sve dok nije počela da urasta, nakon čega je isčupala. Izgleda da su ostali sitni parčići spirale koji mi sada stvaraju probleme. Šta je vaše mišljenje?
    Hvala, Radmila.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Uz kvalitetan ultrazvučni pregled moja Vam je preporuka da se uradi i rentgen snimak male karlice na kojem će se vidjeti da li su prisutni ostatci spirale. U svakom slučaju krvavljenje u Vašoj dobi zahteva abraziju sa phd.
      Pozdrav.