Poštovani,
    Imam 38 god. I već 6 godina imam ranicu na grlicu materice, sve ostalo je u redu. Međutim dana 6. 12. 2007. Pa test je pokazao treću grupu. Nalaz; na preparatima uzetim dana 6. 12. 2007. Se vidi dosta le. Prisutna je diskarioza na ćelijama skvamoznog epitela. Pa 3 taj rezultat zbog svoje nemarnosti sam videla tek posle godinu dana iako su mi kontrole zakazivane na 6 meseci. Strašno sam se uplašila. 15.01.2009. Sam uradila kolposkopiju i doktorka je rekla da je (ranica) u redu. U međuvremenu se nisam ničim lečila osim poneke vaginalete povidon jod i kantarionove. Tada mi je uzet bris za pa i nalaz je ovaj; na preparatima se vidi redak er. dosta le. ćelije skoro svih slojeva skvramoznog epitela bez znakova atipije. Pa 2 kontrola za oko tri meseca. Dana 2.04.2009. Urađena kolposkopija i pa test na kome je pisalo samo pa 2 od 15.01.2009. Sam uporno koristila kantarionove vaginalete osim pred pregled i u vreme ciklusa. Tako da je 2.04.2009 pa bio skroz uredan. Dnevno sam pila vise od 3 l. Vode a voda izbacuje toksine iz tela, da li je možda to pomoglo? Moja doktorka ništa ne objašnjava pa me zanima o čemu se tu radi. Takođe je urađen vaginalni i cervikalni bris na oba nalaz normalna flora.
    Ovo je prvi put da Vam pišem,
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Treća grupa može biti IIIa i IIIb, te je potrebno da od Vašeg lekara da zatražite da se to izdiferencira. Kod III a grupe se preporučuje medikamentozna terapija, budući da je u većini slučajeva upalnog porekla, a kod III b grupe se preporučuje biopsija.
      Pozdrav.