Poštovani,
    Redovno odlazim na ginekološke preglede. Nalazi su mi uredni, s vremena na vreme javi se samo pojačan sekret, papa II, kolposkopija uredna. Moj problem čitavog života su neredovni ciklusi. Imam 29 godine, menstruaciju sam dobila sa 11. U trajanju od 5 godina koristila sam logest, sa godišnjim prekidima od 3 meseca. Tada mi je ciklus bio redovan, dobijala sam na 29-30 dana. Čim sam prekinula pilule, ciklus je opet na 30-45 dana, ali nikad nije bio na manje od 30 dana. Od početka ove godine suprug i ja pokušavamo trudnoću. Raspored ciklusa bio je: 13.01., 10.02., 19.03., pa iznenada 01.04. Već tada sam se uplašila jer je nastupio u periodu očekivane ovulacije. Danas, 16.04. ponovo dobijam menstruaciju. Zbunjena sam, ne znam zbog čega se to dešava. Pomenuću da mi je hormonski status uvek bio u redu, kad god sam kontrolisala. Imate li objašnjenje ili preporuku za neke analize koje bih trebala da obavim, jer se nadam trudnoći? Unapred Vam hvala na odvojenom vremenu, zaista sam se ozbiljno zabrinula!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Niste napisali da li ste bili na ultrazvučnom pregledu. Opisana simptomatologija bi govorila za policistične jajnike, te Vam preporučujem uz pregled, spermogram supruga i praćenje ovulacije folikulometrijom, dakle ultrazvukom. Pozdrav.