Poštovani,
    Pišem po drugi put u vezi istog problema, u nadi da će te mi odgovoriti, jer sam veoma zabrinuta. Imam 24 godine i u 15. sam nedelji trudnoće. Ovo mi je prva trudnoća, nisam imala ranijih pobačaja, niti abortusa, u porodici nemam naslednih bolesti. Na ginekološkom pregledu prošlog petka (10.04.) ustanovljena mi je ranica na grlicu materice, a na uzv doktor je video da mi posteljica leži veoma nisko (unutrasnje usce 45mm), kao i da posteljica nije potpuno formirana. Na nalazu ultrazvuk dinamika rasta ploda piše i sledeće: termin porodjaja 11.10., plodove vode dovoljno, nedelja trudnoće 14.1, glava bp 28, ac 78, sfp +, pp+, tm 15. Doktor je zabranio seksualne odnose do daljnjeg i zakazao sledeći pregled kroz 3 nedelje (oko 1. Maja) , ali pritom mi nije dao nikakvu terapiju, niti savete kako da poboljšam trenutno stanje. Molila bih Vas da mi kažete koliko je ovo ozbiljno, šta ja mogu da učinim da to popravim, kako se moja beba razvija i da li je sa njom sve u redu.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ultrazvučni nalaz odgovara nedelji trudnoće. Vaš lekar Vam je korektno rekao da izbegavate polne odnose, teža fizička naprezanja, stresne situacije i slično. Tokom rasta trudnoće i uterusa posteljica će se pomerati, prateći taj rast i napuštati taj donji materični segment ( placenta migrans), te nema razloga da budete previše zabrinuti.
      Pozdrav.