Poštovani,
    Imam pitanje povodom neobičnog smeđeg sekreta. Ovaj mjesec 5 dana prije menstruacije imala sam taj sekret, bez mirisa, peckanja, bolova (počeo je sa uzimanjem antibiotika panklav-upala sinusa), zatim sam dobila menstruaciju, poslije tog imala sam odnose i sve je bilo ok. Evo sada, 7 dana poslije opet se javlja sekret, smeđe je boje, malo gušći, sirast, bez mirisa i tegoba. Vjerujem da mi je i imunitet slab jer sam dosta smršala usled bolesti. Šta bi ovaj sekret mogao da znači? Ja se skroz ok osjećam. Da li bi trebala uzeti nekakve vag. da smirim situaciju zbog uzimanja antibiotika (znam da utiču na gljivice). Inače loše reagujem na canesten (suha vagina) ako je u pitanju hormonski disbilans, da li  može proći sam od sebe, mrzim hormonske tablete.
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 04. 2009.
    • Poštovanje,
      Smedjkasti iscedak pre menstruacije je verovatno uzrokovan ranom insuficijenciom žutog tela, a ovo posle mensesa može da bude endometritis pogotovo ako ste imali polni odnos zadnjeg dana menstruacije. Preporuka je da se javite Vašem ginekologu.
      Pozdrav.