Poštovani doktore,
    Ovih dana sam uradila sam nekoliko analiza: hlamidija, mikoplazma, ureaplazma i svi pomenuti nalazi su dobri (negativni), osim brisa cerviksa gde je rezultat sledeći: " bakteriološka kultura je pozitivna, kultura na gljivice je negativna, bakterije: enterococcus spp u manjem broju". Do sada su mi uvek svi brisevi, uključujući i bris cerviksa, bili uredni. Šta treba da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ukoliko nije rađen antibiogram po nalazu znači da su bakterije u zanemarljivom broju i ne treba uzimati th. Moja Vam je preporuka da ispitate i nalaz urina i urinokulture.
      Pozdrav.